Seminář 10.6.

Už nějakou dobu pořádám vcelku prakticky zaměřený seminář pro psovody, zejména se zaměřením na trénink. Často ale narazíme na vcelku, pro mě základní, nedostatky v teorii tréninku.

Mimochodem, je strašně zajímavé, jak dokáží agiliťáci efektivně trénovat psa a velmi obdobné principy pak nejsou schopni aplikovat sami na sebe. To se týká pokročilejších věcí, ale princip rozkládání složitých činností na jednodušší a následné separátní učení používají běžně, nikoliv však na sebe.

Při tréninku všechny hned zajímají ty nejsložitější věci, přestože vynechají ten základ.

Narazil jsem na to i při psaní prvních článků, resp. jsem vysledoval zajímavé reakce, odpovědi a dotazy.

Obecné systémové povědomí o sportovní teorii nám trošku chybí v mnoha sportech. V agility, které ale dělají často sportovci bez vrcholové sportovní minulosti je to strašná rezerva a prostor pro zlepšení.

Některé věci se ztrácejí v překladu, „sportovec“ totiž nemá ten správný důraz jako anglický termín „athlete“. Za atleta považujeme někoho kdo tvrdě trénuje na stadionu a sportovcem pak nazveme klidně člověka, co jede o víkendu na kole na párek a pivo.

Agility sportovec je ale extrémní sprinter, který předvádí neskutečný fyzický i koordinační výkon.

Proto si zaslouží trénovat smyslupně.

A od toho je tu nový seminář 10.6. k večeru v Tachyonu (přenos i online)

Bude to čistá sportovní teorie, ale připravil jsem opět interpretaci vědeckých faktů a nových poznatků směrem k praktickému využití v agility. Nebudeme řešit rozdíl mezi „zatížením“ a „zatěžováním“  ale radši si rozebereme jak se vlastně plánuje trénink pro psa, protože jen díky dlouhodobému plánu můžeme udělat plán pro konkrétní den. A vše to vlastně vychází opět ze základních tréninkových principů které mají své kořeny ve fyziologii.

Pevně je daná je přibližně první polovina semináře. Pak přejdeme na případové studie, případně si rozebereme konkrétní věci s posluchači v místě. Prostě půjdeme do praktických problémů – a vždy se vrátíme právě k první části, kde si připravíme pole pro odpovědi založené nikoliv na dojmech, ale na faktech.

A ano, bude to i online. Přes Zoom, všem registrovaným pošlu link. Mám rád ale lidskou chemii a osobní dotazy, takže upřednosňuji osobní setkání.

FB událost

REGISTRACE

Podobné příspěvky